Sakurų žiedais pasidabinusi Japonija

0 (Ne Peržiūra)
Japonija
Sakurų žiedais pasidabinusi Japonija
Nuo: €2.500,00
0
(0 peržiūros)
Užsakyti

Kelionės programa

1 diena. Vilnius – Osaka

Skydis iš Vilniaus į Osaką su persėdimu Europos mieste.


2 diena. Osaka – Kiotas

Nusleidžiame tarptautinamie Osakos oro uoste. Susitvarkome atvykimo į šalį formalumus ir vykstame į Kijotą, vieną gražiausių pasaulio miestų. Tai – senas ir ypatingas miestas, pilnas UNESCO saugomų objektų ir atskleidžiantis tikrąją Japonijos dvasią. Daiktus palikę viešbutyje pradėsime pirmąją pažintį su Japonija. Vyksime į Kijoto pakraštyje esančius UNESCO saugomus objektus – Ryoanji šventykla*, kurioje įrengtas žymiausias Japonijoje akmenų “sodas”, Kinkakuji šventykla*, kitaip vadinama Auksiniu paviljonu, pradėta statyti kaip didinga užmiesčio vila. Du šventyklos aukštai padengti auksu, iš čia kilęs ir pavadinimas. Nakvynė viešbutyje.


3 diena. Kiotas

. Po pusryčių tęsime pažintį su Kioto miestu. Pradėsime nuo Kyomizu-dera* šventyklos, nuo kurios galėsime apžvelgti Kijoto panoramą. Ant Otavos kalvos pastatyta šventovė dar vadinama tyro vandens šventove, dėl iš uolų trykštančio krioklio, kurio vanduo laikomas stebuklingu. Lankytojus vilioja didžiule medine terasa, pasistiebusia ant 139 kolonų. Aplankysime didingąją Nidžio pilį* – galios ir šalies valdžios perėjimo iš imperatoriaus į šiogūno rankas simbolį. Į UNESCO kultūrinio paveldo sąrašą įtraukti akmeniniai rūmų pastatai yra vienas geriausių japoniškosios feodalinės architektūros pavyzdžių. Stabtelėsime pasigrožėti pačiu svarbiausiu Japoniškosios kultūros akcentu – įspūdingu vyšnių sodu, supančiu visą Nidžio pilies teritoriją. Aplankysime šiandien ir budistų šventyklą Sanjusangendo*, garsėjančią 1001 paauksuota deivės Kannon statula. Nakvynė viešbutyje.


4 diena. Nara

Pusryčiai viešbutyje. Traukiniu vyksime į Narą – Japonų kultūros ir politikos lopšį, klestėjusį 710 – 794 metais. Šis senovinis miestas su savo miškingomis kalvomis, šventyklų parkais, vienais seniausių pasaulyje mediniais pastatais ir dabar išlieka ramybės simboliu. Naros Elnių parke ganosi apie 1200 prijaukintų elnių, Kasuga šventyklos saugotojų. Į ryškiai raudona spalva lakuotą Kasuga šventyklą kelią nušviečia daugybė žibintų. Lankysime garsiausią Naros Todaiji šventyklą, garsėjančia milžiniškais vartais ir didžiausia Japonijoje bronzine Budos statula. Grįžę į Kyotą, aplankysime Fushimi Inari – šintoistų šventyklą, skirta ryžių dievui Inari. Tai puiki proga susipažinti su dar viena Japonijos religija, šintoizmu. Šintoistai turi daug dievų, kurie įkūnija kokią nors svarbią gamtos stichiją ar reiškinius. Fuchimi Inari šventykloje išvysite ir daugybę lapių skulptūrėlių, mat, šie gyvūnai laikomi Dievo Inari pasiuntinukais. Vakare susipažinsime su Gionu, geišų kvartalu. Nakvynė viešbutyje.

Geiša iš japonų kalbos išvertus reiškia „menininkę“. Kioto geišos turi atskirą pavadinimą – geiko, pažodžiui – „meno moteris“. Šiame tūkstantametyje mieste gyvuoja kelios tradicinės geiko bendruomenės. Dvi jų įsikūrusios senajame Giono rajone. Pasivaikščiokite po siauras jo gatves tarp neaukštų medinių pastatų. Esant galimybei, grožėsitės jaunesniųjų geišų – maiko šokiu*.


5 diena. Himedži – Okajama

Pusryčiai viešbutyje. Bagažą nusiųsime* tiesiai į viešbutį Okajamoje, o patys tik su lengva kuprine greituoju traukiniu vyksime į Okajamą. Pakeliui aplankysime Japonų nacionalinį turtą Himedži rūmus*, dar vadinamus “Baltojo gandro pilimi” dėl elegantiškos baltos architektūros. Tai puikiai išlikęs XVII amžiaus Japonijos rūmų architektūros pavyzdys. Šiuose rūmuose buvo filmuojamas garsusis Hollywood filmas „Paskutinis Samurajus“. Pasimėgavę sakurų žiedais apsigaubusia pilimi, tęsime kelionę. Atvykę į Okajamą aplankysime vieną iš trijų didžiųjų Japonijos sodų – Korakuen*. Sodas buvo pradėtas 1687 metais ir baigtas 1700. Iki šiol sodas išlaikė tokią pat struktūrą. Laisvas laikas ir nakvynė viešbutyje.


6 diena. Naošima

Po pusryčių greituoju traukiniu vyksime į Takamatsu, iš kur keltu kelsimės į Naošimos saloje. Salą naujam gyvenimui prikėlė 1992 metais ant jūros kranto nuostabios gamtos apsuptyje atidaryta šiuolaikinio meno galerija. . Šalia garsių menininkų savo kūrinius eksponuoti pradėjo ir jauni Japonijos talentai. Iš 17 skulptūrų po atviru dangumi išsiskiria salos ikona vadinama „Pumpkin“ („Moliūgas“). Ambicingiausia projekto dalis įgyvendinta žaviame Honmuros žvejų kaimelyje, nutolusiame tik tris kilometrus nuo muziejaus. Keli seni mediniai namai ir šventykla buvo paversti meno kūriniais ir atidaryti visuomenei. Nakvynė viešbutyje.


7 diena. Miyajima – Hirosima.

Pusryčiai viešbutyje. Svečiuojamės tragiško likimo, tačiau dabar taikos simboliu tapusiame Hirošimos mieste. Tai buvo pirmoji vietovė istorijoje atakuota branduoliniu ginklu. Numesta bomba sunaikino viską beveik dviejų kvadratinių kilometrų spinduliu, tačiau spėlionės, kad miestas išnyks, nepasitvirtino. Šiandien Hirošima miesto svečius pasitinka nauju veidu – miesto centre įkurtas Memorialinis Taikos parkas (Heiwa Kinen Kōen) kviečia ne tik pasigrožėti išpuoselėta aplinka, bet ir prisiminti bei patikėti, kad taika turėtų būti vienas svarbiausių žmonijos siekių. Aplankysime memorialinį taikos muziejų ir ekspoziciją, išgirsime katastrofą išgyvenusių žmonių pasakojimus. Vėliau plauksime į Itsukušimos salą, geriau žinoma Miadžimos (Miyajima) vardu, kas japonų kalba suprantama kaip „šventovių sala“. Japonų legendos byloja, kad ši nedidelė vietovė ypatinga – joje negalima nei gimti, nei mirti. Pasiekę salą, turėsime galimybę pasigrožėti tradiciniais šintoizmo torii tipo vartais, kurie simbolizuoja perėjimą nuo žemiško prie švento. Smalsuolius šis raudonos spalvos stebuklas traukia dėl idiliškai iliuziško vaizdo – potvynių metu atrodo, jog vartai tiesiog plūduriuoja ant vandens, prilaikomi tik kažkokios slaptos magiškos jėgos. Nakvynė viešbutyje.


8 diena. Hakonė

Po pusryčių greituoju traukiniu važiuosime į Mišimą. Šiandien vyksime apžiūrėti vieno nuostabiausių pasaulio gamtos stebuklų, Japonijos simbolio – Fudzijamos kalno (Fuji). Fudzijamos kalnas, vulkaninės kilmės milžinas (3776 m), miega nuo 1707 m. Tobulos formos ugnikalnio pavadinimas, sakoma, kilęs iš japoniško žodžio fuchi, reiškiančio „ugnis“, tad kalnas buvo garbinamas kaip šventas. Šiandien mėgausimės tradicine japoniška pirtimi vadinama onsen. Nuo senų senovės japonai tiki, kad maudynės karštose versmėse padeda išvengti ligų, sustiprina sveikatą ir prailgina gyvenimą. Vakarienė ir nakvynė japoniško stiliaus viešbutyje.


9 diena. Kamakura

Po pusryčių lyno keltuvais keliamės virš Owakudani – geizerių šlaito, susidariusio išsiveržus Hakonės ugnikalniui prieš 3000 metų. Plaukimas laivu vaizdingu Ashi ežeru (723 m virš jūros lygio), susiformavusiu išsiveržusio ugnikalnio vietoje. Išvykimas į vieną iš buvusių senųjų Japonijos sostinių – Kamakura. Aplankome Hase ir Tsurugaoka Hachimangu šventyklas. Vakare atvyksime į Tokiją. Registracija ir nakvynė viešbutyje.


10 diena. Tokijas

Šiandien Tokijas – tarsi atskiras pasaulis. Jau ir taip greitai judančioje visatoje – verslo ir prekybos centrai, daugybė muziejų, meno galerijų, senų universitetų, šiuolaikiškų restoranų bei kavinių pulsuoja nepailstančiu miesto ritmu. Ir vis dėlto, nors Japonijos sostinė garsėja kaip prekybos ir finansų centras, kiekvieną atvykėlį milžiniškas miestas maloniai nustebins įspūdingo grožio šventyklų ir patrauklių žaliųjų erdvių – preciziškai išpuoselėtų parkų bei japoniškų sodų – gausa.

Po pusryčių pradėsime ekskursiją po Tokijo miestą. Pradėsime nuo įspūdingo grožio Imperatoriaus rūmų. Į keturias skirtingas teritorijas, kurių trys – atviros lankytojams, padalyti sodai žavi idealiu išplanavimu ir dvelkiančia nesudrumsčiama ramybe. Vėliau lankysime Meidži šventyklą (Meiji jingu) – dvasinį šintoistų centrą, apsuptą 365 skirtingų medžių rūšių sodo. Pakeliui apžvelgsime Tokijo panoramą nuo ant miesto savivaldybės pastato įrengtos apžvalgos aikštelės. Vėliau užsuksite į jaunimo pamėgtą Haradžuku rajoną – ypač ryškų visos Tokijo dėlionės fragmentą. Spalvinguose jaunų žmonių būriuose pamatysite tokių stileivų, kurių pastangos atrodyti iššaukiamai ir nestandartinė apranga atspindi visai kitokį skonį, visai kitokį jaunosios kartos mentalitetą, visai kitokią realybę nei tą, kurioje gyvename mes. Kiekvienas praeivis ten vertas Jūsų dėmesio ir fotokadro. Nemokamas neįtikėtinų gatvės madų spektaklis – prieš jūsų akis! Dienos įspūdžiuis vainikuos Londono Pikadilį primenanti pasaulyje pripažinta kaip pati judriausia vieta – pėsčiųjų perėja prie Šibuji metro stoties. Populiari susitikimų vieta – statulėlė „Hačiko“. Nakvynė viešbutyje.


11 diena. Tokijas

Po pusryčių ir vėl panirsite į šiuolaikinio Tokijo sūkurį. Vyksite į senąją miesto sritį – Asakusą – ne tokią aršią, ne tokią judrią, tradiciškesnę. Ten lankysite Asakusa Kannon šventyklą, kurios pilnas pavadinimas skamba Kinryū-zan Sensō-ji, o tai reiškia „jaunos žolės ant auksinio drakono kalno šventykla“. Aplankę šventyklą, pasivaikščiosite apie 250 m besitęsiančiu Nakamise prekybiniu pasažu, kuriame galėsite nusipirkti lauktuvių. Čia plačiausias suvenyrų pasirinkimas – gatvėje yra apie 90 parduotuvėlių, viliojančių turistus. Pasažas Jus nuves iki pat Kaminarimon (Perkūno vartų). Šioje, jau keletą šimtų metų žinomoje gatvėje, galite surasti yukata (surišamų paprastesnės konstrukcijos kimono), dumblių pakuočių, japoniškų valgymo lazdelių, medinių šukų, audinių ir kitokių gėrybių. Vandens tramvajumo plaukime upe kol pasieksime parką (nepabaigta). Vėliau lankysimės Obaidos mieste. Tai dirbtinė sala populiari tarp keliautojų savo parduotuvėmis ir pramogomis. Ši sala taip pat garsėja savo modernia architektūra, orginalūs Fuji TV ir Telekomo pastatai, vieni didžiausių Tokijo parodų rūmai (Tokyo Big Sight), japonų laisvės statula, Toyota kompanijos pastatas. Dar kartą apžvelgsime megapolį iš Tokijo TV bokšto (Tokyo tower) apžvalgos aikštelės. Iki 2012 metų tai buvo aukščiausias Japonijos pastatas ir iki šiol išlieks vienu aukščiausių pasaulio TV bokštų. Vyksime į Ginzą – prestižinėmis parduotuvėmis garsėjantį prospektą. Galėsime patys įsitikinti, kad ne veltui jis vadinamas Azijos Eliziejaus laukais – aktyvi, įvaizdžiui, pinigams ir dėl pinigų tarnaujanti Tokijo prekybos atkarpa. Nakvynė viešbutyje.


12 diena. Kelionės pabaiga

Skrydis Tokijas- Vilnius. Kelionės pabaiga.


Kelionės kaina ~ 2500 EUR žmogui (gyvenant dviviečiame/triviečiame kambaryje).
Papildoma priemoka už vienvietį kambarį pagal susitarimą.

Kelionės data 2026.03.22 – 04.02


Pastaba: kelionės programa, data ir kaina bus tikslinama.

Trukmė

12 dienų

Kelionės tipas

Konkrečios Kelionė

Grupės Dydis

16 žmonių

Kalbos

___

Įskaičiuota/Neįskaičiuota

  • nakvynė 3*-4* kategorijos viešbučiuoe su pusryčiais;
  • kai kurios programoje numatytos vakarienės;
  • pervežimai autobusu pagal programą;
  • ekskursinė programa rusų kalba;
  • lydintysis vadovas iš Lietuvos.
  • lėktuvo bilietas;
  • visuomeninis transportas ir greitaeigiai traukiniai;
  • įėjimo į mokamus lankytinus objektus išlaidos;
  • kitos programoje numatytos išlaidos, jei neįtraukta į kelionės kainą;
  • bagažo pergabenimo išlaidos.

Kai kurios papildomos išlaidos

  • Raill Pass (greitaeigiai traukiniai) perkamas iš anksto ir kainuoja 340 EUR asmeniui.

Tour Length

Iki 2-jų savaičių
Nuo: €2.500,00

Kodėl užsakyti pas mus?

  • test title iš zenkelis

    test title iš zenkelis

    test iš zenkelis kiekis

Savininkas

Aušra Jesiškienė

Narys Nuo 2024

Kontaktinė Informacija

El. paštas

keliones@tikroskeliones.lt

Telefonas

+370 686 84895

Verified by MonsterInsights